Haber

Ukrayna insansız hava araçları Kerç Boğazı’nda bir tankere saldırdı.

Rusya’nın Novorossiysk Deniz Kurtarma Koordinasyon Merkezi, Ukrayna’nın insansız deniz araçlarının Kerç Boğazı’nda bir tankere saldırdığını duyurdu.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, iki ülke için kritik öneme sahip Karadeniz’de gerilim tırmanıyor. Rusya’nın Novorossiysk Deniz Kurtarma Koordinasyon Merkezi, Ukrayna’ya ait insansız deniz araçlarının Kerç Boğazı’nda bir tankere saldırdığını açıklayarak, “Tankerde çalışan 11 kişi yara almadan kurtuldu. Olay yerine gönderilen 2 römorkör ile duruma müdahale edildi. Saldırının ardından petrol Sızıntı olmadı.” ifadeler yer aldı. Rusya Federal Deniz ve Nehir Taşımacılığı Dairesi (Rosmorrecflot), saldırıda Rus petrol tankeri ‘Sig’in hasar gördüğünü duyurdu. Tankerin motor kısmında delik olduğu belirtilen açıklamada, “Sig tankerine insansız deniz aracı saldırısı sonucu sancak alt kısmındaki makine dairesinden hasar meydana geldi.” söylendi.

Öte yandan Kırım Köprüsü’nde trafiğin bir süreliğine kesildiği, ardından köprü trafiğinin yeniden başladığı öğrenildi. Ukrayna’dan yapılan saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu