Haber

Montaj Videosuna AK Parti’den Yanıt: “Yanlış Olduğunu Düşünmüyorum”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye verdiği röportajda, Erdoğan’ın ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda gösterilen ve Murat Karayılan’ın görüldüğü ve sahte olduğu doğrulanan video soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul mitinginde, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun reklamına terör örgütü PKK’nın sözde lideri Murat Karayılan’ın eklenmesiyle yayınlandı.

Reklam sinemasına verdiği röportajda kendisine AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe soruldu.

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici ve Fatma Çelik’in sorularını yanıtlayan Kabaktepe, montaj videosu hakkında şunları söyledi:

“Gösterdiğimiz görüntülerde yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tekrar kontrol edeceğiz, göreceğiz. Ancak bu hiçbir gerçeği değiştirmez. Gerçek şu ki Sayın Kılıçdaroğlu PKK tarafından destekleniyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde yaşananların sorulması üzerine Kabaktepe, olayları kınadığını belirtirken, AK Partililerin saldırıya uğradığını savunduğu Gaziantep’te yaşananları da eleştirdi.

14 Mayıs seçimlerinin İstanbul etabındaki hedeflerin sorulması üzerine Kabaktepe şu yanıtı verdi:

“Milletvekillerinin yüzde 50’sini almak. Cumhurbaşkanlığı’nda 50’den fazla oyla Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara ziyaretine İstanbul olarak en büyük desteği vereceğiz.

Kabaktepe de 14 Mayıs gecesi bir karışıklık olmayacağını düşündüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu