Haber

Zorlu açıkladı: İYİ Parti Erdoğan’ın adaylığına üçüncü kez itiraz edecek

YETER Partisi Sözcüsü Kürşad Severli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Güçlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itiraz edeceklerini açıkladı.

“TARTIŞMAYA AÇIK DEĞİLİZ”

“Anayasa’ya göre bir kişi en fazla iki kez Cumhurbaşkanı seçilebilir” diyen Güçlüli, “Anayasal irade bu maddeyi değiştirmemiş ve tartışmaya açık olmadığını göstermiştir. Sorumluluğumuz kapsamında partimizin Genel Sekreteri Uğur Poyraz kapsamlı bir dilekçe ile YSK’ya başvuracaktır.”

Zorlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Ülkemizde adalet kavramını görüyoruz ve adaletsizlik seçimlerde de oluyor. Demokrasinin tek yolu seçimdir. Seçimler adil olmalıdır. Milletimizin huzurunda şu gerçeğin altını çizelim. miting yapmayacak, devletin hizmetlerini kullanarak temel atma törenleri yapıyor.Bu bakanlar bütün devletin imkanlarını kullanıyor.Evet cumhurbaşkanı partili cumhurbaşkanı.bu ucube sistemin bile getirdiği bir şey. Kabul edemeyiz. Parlamenter sistemi yeniden güçlendirerek getireceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu